Nu vorbește des despre planuri de nuntă și nici nu este genul de persoană care să alerge după superstiții. Cu toate acestea, Adina Buzatu a găsit un motiv amuzant să aducă în discuție subiectul căsătoriei după un moment petrecut chiar înaintea unui eveniment.
articolul continua dupa recomandari
Creatoarea de modă și-a dat seama că unul dintre pantofii pe care îi purta a cedat exact când se afla în plină activitate. În loc să se enerveze, a ales să trateze situația cu umor și să împărtășească momentul cu urmăritorii săi.
În imaginile publicate pe rețelele sociale, Adina Buzatu a observat că i s-a rupt tocul stâng și a făcut imediat legătura cu o veche credință populară.
„Mi-am rupt tocul. Mă mărit anul ăsta! Am dovada!”, a spus Adina Buzatu.
Potrivit tradițiilor transmise din generație în generație, o femeie necăsătorită care își rupe tocul pantofului ar putea avea parte de o schimbare importantă în plan sentimental. Mai mult, unele interpretări spun că ruperea tocului stâng ar anunța apariția unui bărbat care îi va deveni partener de viață.
Dincolo de gluma făcută pe seama incidentului, Adina Buzatu a vorbit în trecut despre felul în care privește relațiile și despre criteriile după care își alege partenerii.
Creatoarea de modă susține că nu a fost niciodată interesată de tipare rigide și că experiențele de viață au convins-o că atracția dintre doi oameni nu poate fi redusă la aspectul fizic.
„Nu am aceste standarde, să fie blond, cu ochii albaștri, 1,90. Mi-a demonstrat experiența că de un om te îndrăgostești în primul rând, e o chimie specială care se creează, nu are legătură neapărat nici cu cromatica lui, nici cu înălțimea lui. Are legătură cu mult mai multe lucruri, nu am un șablon așa prin care îl trec pe Mr. Perfect”, declara Adina Buzatu.
⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>>
https://antenaplay.ro/live/antena-stars
















