Anca Țurcașiu, dezvăluiri din Thailanda și obiceiul la care nu renunță: „Avem activități de bunici tineri”

 

Pentru Anca Țurcașiu, începutul de an înseamnă, deja de mai mulți ani, o fugă spre zone calde. Artista și partenerul ei, Călin, petrec ianuarie și februarie în afara țării, iar Thailanda a rămas destinația lor preferată. De acolo, cântăreața a oferit declarații exclusive, povestind cum arată zilele petrecute pe malul Mării Andaman.

Ea spune că această rutină a devenit o tradiție odată cu relația lor, iar alegerea Thailandei nu este întâmplătoare. A vizitat țara de foarte multe ori, a ajuns în nord, în sud, a explorat-o la pas și în timpul competiției Asia Express, iar Călin cunoaște și el bine locurile. Astfel, amândoi se simt ca acasă într-un colț de lume în care clima, peisajele și atmosfera îi atrag de fiecare dată.

„Ne-am obişnuit să facem asta de când suntem împreună şi vrem să o ţinem tot aşa. Să petrecem două luni, ianuarie şi februarie, undeva la căldurică. Şi am optat să ne întoarcem în Thailanda pentru că este țara pe care eu am vizitat-o de nenumărate ori. (...) Marea Andaman este una dintre cele mai frumoase şi cele mai calde mări în perioada asta.”, a povestit artista.

Odată ajunși acolo, zilele curg într-un ritm lent și plăcut. Anca spune că se dedică mult lecturii, joacă diverse jocuri și nu renunță la sportul zilnic, parte esențială din rutina ei, indiferent de locul în care se află. Glumind, descrie aceste activități ca fiind „de bunici tineri”, dar exact acest ritm îi oferă relaxarea pe care și-o dorește.

„Citim mult, ne jucăm tot felul de jocuri, facem sport în fiecare zi, avem aşa nişte activităţi de bunici tineri, cum se spune. Ne-am mai întâlnit şi cu foarte mulţi prieteni, ăsta a fost chiar şi motivul pentru care am zis că venim aici.”, a mărturisit Anca Țurcașiu.

Vacanța lor nu are un traseu fix – se mută dintr-o zonă în alta după cum simt, fără presiunea unui program rigid. Până acum, nu au avut parte de peripeții, însă natura i-a oferit câteva momente memorabile. Călin a făcut snorkeling și s-a întâlnit, chiar și pentru câteva clipe, cu un „baby shark”, iar cuplul a vizitat câteva insule, plimbându-se cu bărci tradiționale.

„Ne ducem aşa cum ne duce valul, cum se spune. Stăm pe loc atât cât ne place, iar dacă ni se pare că vrem să ne mutăm, ne mutăm. (...) Am fost şi pe nişte insule, cu nişte bărcuţe, e foarte frumos.”, a adăugat artista.


⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>> https://antenaplay.ro/live/antena-stars

facebook whatsapp twitter pinterest