Antena Stars schimbă programul Spynews TV Live. Emisiunea intră și vinerea

 

Vinerea devine o nouă zi de emisie pentru Spynews TV Live. Din 31 august, programul Antena Stars va include show-ul în cinci seri consecutive, de luni până vineri, în intervalul 21:30–00:00.

Extinderea vine odată cu o schimbare în formula de prezentare. Mara Bănică va împărți platoul cu Alexandru Constantin, care revine astfel în zona de entertainment după cinci ani petrecuți în televiziunea de știri.

Noul coprezentator și-a început activitatea la 14 ani, la un post local din Oradea, cu o rubrică de știri mondene. În cei 18 ani de televiziune a lucrat ca realizator, producător și prezentator. Este și actor, absolvent al Facultății de Arte, iar experiența sa include proiecte de entertainment, lifestyle și știri în direct.

Alexandru Constantin spune că propunerea a venit într-un moment în care își dorea o schimbare profesională. El crede că diferențele de personalitate dintre el și Mara Bănică pot construi o formulă mai variată pentru public.

„După 18 ani de televiziune și o etapă de 5 ani de știri care m-a maturizat enorm, întoarcerea pe ecran, în entertainment, vine exact la momentul potrivit. Propunerea Antena Stars m-a prins în punctul în care voiam o nouă dinamică profesională, o provocare la cel mai înalt nivel. Spynews Live va fi un show alert, unde aduc toată rigoarea mea de jurnalist într-o zonă de infotainment, acoperind perfect intervalul de Prime Time și Late Night. Showbiz-ul are nevoie de o perspectivă proaspătă, de eleganță și de întrebări puse inteligent. Să fac echipă cu Mara Bănică, de luni până vineri de la 21:30, va fi cu siguranță electrizant. Suntem caractere diferite, dar tocmai acest contrast va aduce publicului un show complet. Ne vedem din 31 august, live, să schimbăm regulile jocului.”

Mara Bănică și-a întâmpinat noul coleg cu un mesaj în care a pus accentul pe experiența și energia acestuia. Prezentatoarea spune că privește colaborarea cu entuziasm și că își dorește ediții mai dinamice și mai apropiate de telespectatori.

„Mă bucur că îl voi avea alături de mine pe Alexandru Constantin. Sunt convinsă că împreună vom aduce un plus de energie, dinamism și profesionalism emisiunii Spynews Live. Este o colaborare care pe care o privesc cu mult entuziasm, pentru că sunt convinsa că experiența, energia și profesionalismul lui vor aduce un plus important emisiunii. Sunt nerăbdătoare să construim împreună ediții frumoase, dinamice și cât mai aproape de public. Mă bucur de această nouă experiență și simt că va fi una foarte frumoasă pentru amândoi, dar mai ales pentru cei care ne urmăresc.”


⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>> https://antenaplay.ro/live/antena-stars

facebook whatsapp twitter pinterest