Horia Brenciu, revedere după coșmarul din Asia: „Gata! Au venit! Suntem ÎMPREUNĂ!”

 

O vacanță care trebuia să fie liniștită s-a transformat într-o experiență dificilă pentru familia lui Horia Brenciu. În timp ce artistul a reușit să se întoarcă în România, soția și copiii săi au rămas blocați în Kuala Lumpur, din cauza situației tensionate din Orientul Mijlociu.

Zilele s-au transformat în săptămâni, iar distanța a fost greu de suportat pentru cântăreț. Dorul de familie și lipsa celor apropiați l-au marcat profund, însă finalul a adus, în sfârșit, liniștea așteptată.

Revenirea celor dragi acasă a fost un moment pe care Horia Brenciu l-a împărtășit imediat cu urmăritorii săi. Artistul a publicat un mesaj în care a descris bucuria revederii.

„Gata! Au venit! Sunt acasă! Sunt cu mine! Suntem ÎMPREUNĂ! Nu mai sunt Kevin, singur acasă și nici Sandokan, faimosul tigru malaezian. Sunt tati, tata, Horia sau iubire mea, așa cum mi-a zis soția mea când am îmbrățișat-o la aeroport. Din 28 februarie, de când ni s-a întors din avionul din drum am avut mai multe revelații. Ai mei copiii s-au comportat admirabil, față de o situație nepremeditată și nedorită, iar gândurile venite din partea voastră, pe diverse căi, ne-au mers la inimă. Când cineva se gândește și se roagă pentru tine, chiar dacă nu te cunoaște personal, mi se pare cǎ e cea mai frumoasă formă de empatie. Mulțumim frumos tuturor”, a transmis artistul.

Dincolo de emoția revederii, întreaga experiență a lăsat o amprentă puternică asupra familiei. Situația neprevăzută i-a pus în fața unor momente dificile, dar i-a și apropiat.

Într-o altă postare, Horia Brenciu a rememorat începutul acestei călătorii, fără să bănuiască atunci ce avea să urmeze.

„Așa plecam cu ai mei în vacanță, în urmă cu mai bine de o lună. Nu știam cǎ ne așteaptă una dintre cele mai nebune experiențe ale vieților noastre”, a povestit vedeta.


⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>> https://antenaplay.ro/live/antena-stars

facebook whatsapp twitter pinterest