Dana Roba, mesaj dureros după externare: „La greu rămâne doar Dumnezeu”

 
+2 click pentru
galerie

Dana Roba a ajuns acasă după intervenția de implant mamar, însă recuperarea este mult mai grea decât se aștepta. Make-up artista se află în Timișoara, unde încearcă să treacă peste durerile apărute după operație.

Vedeta a povestit pe rețelele sociale că ultimele zile au fost dificile, mai ales în timpul nopții, când durerile nu o lasă să se odihnească. Dincolo de disconfortul fizic, Dana Roba spune că se confruntă și cu o stare apăsătoare de singurătate.

Make-up artista a mărturisit că exact în momentele grele a realizat cine îi este cu adevărat aproape. Dana Roba spune că, atunci când are cea mai mare nevoie de sprijin, rămâne singură și își găsește puterea în credință.

„Se spune că la greu vezi cine îți este alături. În cele mai grele nopți fără somn, când aș avea cea mai mare nevoie de o prezență, sunt tot singură. La greu rămâne doar Dumnezeu. În nopțile lungi fără somn, Dumnezeu este cel prezent. Oamenii vor apărea în viața mea când sunt bine, până atunci, nu au nevoie de mine”, a scris Dana Roba, pe platformele online.

Recuperarea după operație a fost atât de dificilă încât Dana Roba a avut nevoie de perfuzii cu calmante. Vedeta a spus că nu se aștepta ca durerile să fie atât de puternice și că ar fi vrut să fie avertizată de femeile care au trecut deja printr-o astfel de intervenție.

„Fetele care și-au pus silicoane și nu mi-au spus niciuna că o să mă doară de mor. Ce să zic, sunteți fete faine, dar eu fac perfuzii în fiecare zi de când am ajuns de la clinică (...) cu calmante, cu de toate. Sper să îmi revin odată, pentru că noapte nu pot să dorm, noaptea e cel mai greu, însă ziua sunt pe perfuzii”, a declarat Dana Roba, pe TikTok.


⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>> https://antenaplay.ro/live/antena-stars

facebook whatsapp twitter pinterest