Gabriela Cristea arată astăzi complet diferit față de perioada în care se confrunta cu probleme de greutate. După ce a slăbit 30 de kilograme, prezentatoarea a început să fie tot mai des întrebată cum arată, concret, meniul ei zilnic.
articolul continua dupa recomandari
Schimbarea nu a fost una întâmplătoare. Vedeta a ajuns la medic după ce a fost diagnosticată cu obezitate de gradul 1, iar de acolo a început un proces controlat, bazat pe recomandări specializate și tratament.
Curiozitatea fanilor a fost legată în special de alimentație, iar Gabriela a decis să arate exact ce mănâncă dimineața. Fără artificii complicate, fără combinații greu de replicat.
Într-o zi obișnuită, alege o farfurie inspirată din bucătăria mediteraneană: brânză (de tip mozzarella), măsline, roșii, ulei de măsline și condimente. Porția nu este însă consumată integral.
„Italia într-o farfurie! Și pentru că mă tot întrebați cam ce mănânc; cam asta mănânc la micul dejun. Bine, după 3 guri nu mai pot și 3/4 din asta ajunge la Tavi”, a scris Gabriela Cristea, pe Instagram.
Dincolo de imaginea actuală, drumul până aici nu a fost deloc ușor. Vedeta a recunoscut că a ajuns la 98 de kilograme și că a luat în calcul inclusiv o intervenție chirurgicală. Medicul a oprit-o însă din acest plan și a direcționat-o către alte soluții.
În spatele deciziei de a slăbi a existat și o teamă reală, legată de sănătate și de familie.
„M-am panicat foarte tare, pentru că eu am doi copii și îmi doresc să îmi cresc copiii. E greu să vorbești despre asta. Acum, sunt fericită! Aceste lovituri pe care le-am primit de-a lungul timpului în viață m-au făcut cumva să mă refugiez în mâncare”, a declarat Gabriela Cristea în propriul podcast.
⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>>
https://antenaplay.ro/live/antena-stars
















