Emilia Dorobanțu și-a anunțat separarea: „Prioritatea rămâne copilul”

 
+2 click pentru
galerie

După mai mulți ani de relație, Emilia Dorobanțu a decis să încheie căsnicia și a confirmat public separarea de partenerul ei. Vestea a venit după o perioadă în care schimbările din viața artistei au fost tot mai vizibile, chiar dacă nu au fost explicate inițial.

Într-un mesaj adresat celor care o urmăresc, cântăreața a ales să clarifice situația, fără să intre în detalii despre motivele care au dus la această decizie.

„Dragii mei, vreau să împărtășesc cu sinceritate că eu și fostul meu soț am decis să mergem pe drumuri separate. A fost o hotărâre luată de comun acord, cu respect și responsabilitate. Prioritatea noastră rămâne copilul nostru, pentru binele căruia ne dorim liniște, echilibru și discreție. Din acest motiv, nu vom face alte comentarii pe marginea acestui subiect. Vă mulțumesc pentru înțelegere și pentru susținerea voastră”, a scris Emilia Dorobanțu.

Chiar dacă relația lor s-a încheiat, artista subliniază că legătura dintre ei nu dispare complet. Cei doi vor continua să colaboreze ca părinți, încercând să ofere copilului stabilitate și un mediu echilibrat.

De-a lungul timpului, Emilia Dorobanțu nu a vorbit frecvent despre viața personală, însă a lăsat să se înțeleagă că nu totul a fost simplu. Într-o apariție mai veche, artista explica dificultățile întâmpinate la începutul relației, în special din cauza programului ei profesional.

„La început era foarte greu ca el să înțeleagă ceea ce fac eu. Sunt plecată mai mereu de acasă, trebuie să fiu prezentă la tot felul de evenimente și ne-am înțeles foarte greu din punctul acesta de vedere. Dar a înțeles că acesta este drumul meu și dacă vrea să îmi fie alături, atunci trebuie să mă sprijine și să fie alături de mine”, a declarat Emilia Dorobanțu, la Antena Stars.


⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>> https://antenaplay.ro/live/antena-stars

facebook whatsapp twitter pinterest