Cursa „Asia Express – Drumul Eroilor” le testează concurenților nu doar rezistența, ci și atenția la detalii. În etapa a șaptea, desfășurată în Vietnam, o simplă neatenție s-a transformat într-un moment de comedie pură.
articolul continua dupa recomandari
După ce au trecut cu brio peste o probă de echilibru în faimoasele bărcuțe-coș vietnameze, Alejandro Fernandez și Emil Rengle s-au grăbit să prindă un autostop către următoarea destinație. În grabă, Alejandro a ridicat un ghiozdan – fără să observe că era, de fapt, al lui Karmen Simionescu.
Abia în mașină, după ce au parcurs câțiva kilometri, a observat eticheta cu numele concurentei. Panica l-a cuprins pentru o clipă, dar Emil Rengle a reacționat cu umorul care îl caracterizează: „Hai să vedem ce are în el! Poate are mâncare, dulciuri… Sau ne schimbăm cu hainele ei! Scoate-le!”, a spus dansatorul, stârnind râsete generale.
În tot acest timp, Karmen Simionescu și partenera ei, Olga Barcari, terminau proba de pe lac fără să bănuiască nimic. Când au ajuns la țărm, și-au dat seama că ghiozdanul ei dispăruse, iar în locul lui se afla cel al lui Alejandro – semn că echipa plecase deja cu bagajul greșit. Karmen a fost vizibil deranjată, mai ales după ce a ridicat rucsacul concurentului și a glumit că „pare să cântărească cât ea”. „Am crezut că mi-au făcut o farsă și au pus ceva viu în el. Era atât de greu încât am zis că m-am nenorocit!”, a povestit ea râzând
⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>>
https://antenaplay.ro/live/antena-stars