De câteva zile, numele Ioanei Ginghină, al lui Lucian Viziru și al Nicoletei Luciu sunt din nou în centrul atenției, după o serie de declarații care au provocat reacții puternice în online. Totul a pornit de la un clip publicat de actriță, în care vorbea despre diferența dintre actorii care trăiesc exclusiv din această meserie și vedetele devenite populare în perioada telenovelelor.
articolul continua dupa recomandari
Fără să ofere nume concrete, Ioana Ginghină a spus că nu toți cei care au apărut în seriale pot fi considerați automat actori și s-a arătat deranjată de asocierea ideii că „actorii au ajuns să cerșească pe TikTok”.
La scurt timp după apariția clipului, internauții au făcut imediat legătura cu Lucian Viziru și Nicoleta Luciu, mai ales că ambii sunt activi în prezent pe TikTok și realizează live-uri frecvente pe platformă.
Reacția nu a întârziat să apară nici din partea lui Lucian Viziru. Actorul a transmis că nu înțelege de ce fosta sa colegă a ales să facă astfel de afirmații și a catalogat situația drept „urâtă”. Într-un live, acesta ar fi spus inclusiv: „Are probleme, săraca”.
Contactată ulterior pentru un punct de vedere, Ioana Ginghină a declarat că nu își dorește să mai continue subiectul și că, pentru ea, situația s-a încheiat. Totuși, actrița spune că a fost surprinsă de amploarea reacțiilor și de mesajele agresive care au început să circule după publicarea videoclipului.
„Nici cum, eu ce am avut de zis am zis. Ieri am primit videoclipuri în care numele meu a fost menționat în moduri la care nu mă așteptam, ceva de genul: «Dacă încep eu să înjur, nu o mai spală nici Dâmbovița, parcă». Ăsta e nivelul, dar pentru mine subiectul este închis”, a declarat Ioana Ginghină pentru Spynews.ro.
Actrița a ținut să clarifice și ideea din spatele mesajului său viral. Ea spune că intenția nu a fost să atace persoane anume, ci să atragă atenția asupra actorilor care își construiesc cariera prin teatru, film și muncă de lungă durată în industrie.
Ioana Ginghină a făcut referire inclusiv la succesul internațional al regizorului Cristian Mungiu, spunând că astfel de performanțe ar trebui să fie mai des în atenția publicului decât scandalurile din online.
„Ideea videoclipului meu era: nu fac actorii live-uri, ba mai mult, uite ce succes a avut filmul lui Cristian Mungiu la Cannes. Dar na, scandalul se promovează, nu mai ține de mine asta”, a mai spus actrița.
⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>>
https://antenaplay.ro/live/antena-stars
















