Mădălina Pamfile exclude împăcarea: „Nu aveam un mediu armonios”

 
+2 click pentru
galerie

Ani la rând a fost una dintre cele mai urmărite prezențe de pe micile ecrane, însă în ultima perioadă Mădălina Pamfile a ales discreția și viața departe de camerele de filmat. Chiar și așa, divorțul de tatăl fiicelor sale a continuat să stârnească întrebări, mai ales că relația lor părea una solidă.

După opt ani petrecuți împreună și o căsnicie care, din exterior, părea stabilă, cei doi au decis să meargă separat. Acum, la un an de la despărțire, Mădălina Pamfile spune că nu s-a gândit niciodată serios la o împăcare.

Fosta asistentă TV a explicat că ruptura nu a apărut brusc și că problemele dintre ei existau de mai mult timp. În plus, consideră că uneori separarea este mai sănătoasă decât păstrarea unei relații doar de dragul copiilor.

„Nu am luat acest lucru în calcul (n.r. împăcarea). Despărțirea nu s-a produs foarte repede. Oamenii nu se separă de pe o zi pe alta. Noi aveam opt ani împreună. Nunta nu a schimbat nimic. Au fost cele de dinainte de nuntă care s-au strâns”, a declarat Mădălina Pamfile pentru Știrile Antena Stars.

Deși mariajul s-a încheiat, bruneta spune că între ea și fostul partener nu există resentimente. Din contră, consideră că nimeni nu a greșit într-un mod care să ducă la acuzații sau conflicte publice.

„A fost totul atât de normal, încât nu pot să îmi reproșez ceva sau lui să îi reproșez. Lucrurile s-au întâmplat. Nu am cum să schimb. Nu avem pe cine să dăm vina”, a mai spus ea.

Mădălina Pamfile a vorbit și despre felul în care fiicele lor au gestionat separarea. Potrivit vedetei, schimbările nu au fost atât de mari pentru copii, întrucât tatăl lor era oricum plecat frecvent din cauza afacerilor.

„El fiind mult plecat, eu oricum eram foarte mult timp singură cu fetițele. El se ocupă și le iubește foarte mult, dar nu au fost schimbări foarte mari. Fetițele erau obișnuite cu faptul că tati merge la muncă și lipsește perioade lungi. Acum e aceeași situație. Tati le vizitează oricând dorește”, a explicat ea.

În același timp, fosta asistentă TV spune că generația din care face parte privește altfel relațiile și că mulți aleg astăzi să pună pe primul loc echilibrul emoțional.

„Cred că oamenii, mai ales cei de vârsta mea, aleg să se separe mult mai repede. Fiind amândoi tineri, nu ne-am dorit să ne sacrificăm tinerețea doar de dragul copiilor. Atunci când nu le mai poți oferi copiilor un mediu armonios, separarea este cea mai bună decizie”, a mai declarat Mădălina Pamfile.


⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>> https://antenaplay.ro/live/antena-stars

facebook whatsapp twitter pinterest