Ajunsă într-o etapă a vieții în care experiența și maturitatea ar trebui să aducă mai multă stabilitate, Alexandra Ungureanu spune că a descoperit că lucrurile nu sunt întotdeauna atât de simple. Prezentă la un eveniment monden, artista a făcut câteva mărturisiri despre perioada pe care o traversează în prezent și despre schimbările care au apărut în viața sa.
articolul continua dupa recomandari
Cântăreața a preferat să nu ofere prea multe detalii despre situația medicală cu care se confruntă, însă a ținut să îi liniștească pe cei care o urmăresc. Potrivit declarațiilor sale, nu este vorba despre o afecțiune gravă, însă perioada actuală vine cu provocări și adaptări.
„E o perioadă mai delicată, să zic, din punct de vedere medical, dar vă dau detalii altădată. E de bine, să sperăm că e de bine. Nu sunt bolnavă, dar e ok”, a declarat Alexandra Ungureanu.
Dincolo de aspectele medicale, artista a vorbit și despre transformările prin care trece orice femeie odată cu înaintarea în vârstă. Ea spune că după 40 de ani apar schimbări care pot modifica rutina, obiceiurile și chiar percepția asupra propriei persoane.
Alexandra Ungureanu mărturisește că tocmai atunci când credea că și-a găsit echilibrul și că își înțelege foarte bine corpul și nevoile, a realizat că începe un nou capitol, cu reguli diferite și provocări neașteptate.
„Se întâmplă lucruri, oricum corpul unei femei după 40 de ani se schimbă, trebuie să mai renunțăm la anumite obiceiuri, trebuie să adoptăm un alt stil de viață și fix la 40 de ani, când poți să zici că sunt un om echilibrat, știu despre mine lucruri, am avut timp să le învăț... deodată devii alt om pentru că se schimbă foarte multe lucruri și este un nou proces prin care treci”, a explicat artista.
⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>>
https://antenaplay.ro/live/antena-stars
















