După o perioadă lungă în care au așteptat momentul potrivit, Gabriela Cristea și Tavi Clonda au ajuns în Italia pentru a da startul lucrărilor la casa lor. Alături de cele două fetițe, cei doi au plecat în Abruzzo, acolo unde au început deja transformarea locuinței într-un spațiu pe gustul lor.
articolul continua dupa recomandari
Achiziționată în urmă cu aproape un an, casa a intrat acum într-o nouă etapă: cea a renovării propriu-zise. Gabriela Cristea s-a implicat direct în organizarea lucrurilor, primul pas fiind golirea locuinței de obiectele lăsate de foștii proprietari.
Între timp, vedeta pare să se bucure din plin de atmosfera locală. De la mic dejunuri tipic italiene până la ritmul mai relaxat al vieții, totul contribuie la entuziasmul cu care privește acest nou capitol.
Planurile pentru locuință sunt clare și bine conturate. Casa va avea etaj și va fi amenajată într-un stil autentic italian, cu detalii decorative care să o integreze perfect în peisaj. Fațada va fi pusă în valoare de flori amplasate la nivelul superior, oferind un aer cald și primitor.
Un element central al proiectului va fi spațiul exterior. Curtea este gândită ca un loc de relaxare complet, cu piscină și șezlonguri, pregătită să găzduiască atât momentele de familie, cât și eventuali oaspeți.
Pentru Gabriela Cristea, începutul lucrărilor vine cu multă energie și entuziasm, după lunile de așteptare de la momentul achiziției până la primirea cheilor, în toamnă.
”Azi o să avem o zi în care vom cotrobăi prin comorile lase de cei care au locuit înainte în casa noastră din Italia. Mi-am luat energia de la răsăritul soarelui și sunt pregătită de o zi cu spor. Duminică fabuloasă să aveți!”, a declarat Gabriela Cristea.
⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>>
https://antenaplay.ro/live/antena-stars
















