Radu Bucălae a făcut o mărturisire sinceră despre familie, copii și teama de a nu fi pregătit pentru rolul de tată. Actorul a vorbit despre acest subiect în emisiunea „Furnicuțele”, prezentată de Denise Rifai la Antena 1.
articolul continua dupa recomandari
Deși formează un cuplu de peste 10 ani cu Alexandra, femeia care i-a devenit soție, Radu Bucălae spune că el și partenera lui nu au făcut încă pasul spre a deveni părinți. Actorul a explicat că își dorește un copil, însă frica de responsabilitate este încă prezentă.
Radu Bucălae a recunoscut că se teme că nu ar fi un părinte suficient de bun și că nu ar face față schimbării. În opinia lui, generația din care face parte a crescut cu ideea că a avea copii este un lucru foarte greu.
”Mă apasă că nu am curajul încă de a face un copil. E o frică... cred că generația mea a crescut cu o idee că e foarte greu să ai copii. Că nu aș fi un părinte bun și că nu aș face față. Nici ea nu este foarte departe de părerea mea (n.r. soția lui), amândoi suntem lași din punctul acesta de vedere”, a declarat Radu Bucălae, la „Furnicuțele”.
⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>>
https://antenaplay.ro/live/antena-stars
















