Viorica de la Clejani și-a găsit grădina sub apă după furtuna din Capitală

 
+2 click pentru
galerie

Viorica de la Clejani se numără printre bucureștenii afectați de ploile abundente din noaptea precedentă. Artista și-a filmat curtea acoperită de apă și le-a arătat urmăritorilor situația cu care s-a confruntat după furtună.

În înregistrarea distribuită pe rețelele sociale se poate observa cantitatea mare de apă strânsă în jurul casei. Surprinsă de urmările ploii, cântăreața a exclamat: „Doamne, mi-ai inundat grădina, ferească Dumnezeu!”.

Problemele nu s-au limitat la proprietatea artistei. Furtuna a afectat mai multe zone din Capitală, unde apa s-a acumulat pe carosabil și a îngreunat circulația. În alte locuri, copacii doborâți de vânt au provocat avarii, iar unii șoferi au fost nevoiți să înainteze prin porțiuni de drum puternic inundate.

Potrivit prognozei prezentate în materialul inițial, instabilitatea atmosferică urma să continue în București pe 1 și 2 iulie, cu furtuni și descărcări electrice. Temperaturile rămâneau însă ridicate, cu valori maxime de aproximativ 31 de grade Celsius.

Ploi însemnate cantitativ erau anunțate și pentru vineri și sâmbătă. O ameliorare a vremii era estimată începând de duminică, urmată de o zi însorită și călduroasă luni, când maximele ar urma să ajungă la 29 de grade Celsius.


⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>> https://antenaplay.ro/live/antena-stars

facebook whatsapp twitter pinterest