De ce a plecat Diana Matei din Ministerul Apărării: „Există alegeri pe care trebuie să le facem”

 
+2 click pentru
galerie

Diana Matei a luat una dintre cele mai dificile decizii din ultimii ani. Artista a plecat din cadrul Ministerului Apărării Naționale, instituție unde a lucrat aproape două decenii și unde s-a ocupat, printre altele, de organizarea unor evenimente artistice dedicate invitaților oficiali.

Invitată la Xtra Night Show, cântăreața a explicat că nu a fost vorba despre o alegere făcută din impuls, ci despre o concluzie la care a ajuns după o perioadă în care ritmul devenise tot mai greu de dus. Diana Matei a mărturisit că se implică foarte mult în proiectele în care intră, însă tocmai această implicare a ajuns să o consume. „Nu mai puteam face față. Era extrem de solicitant. Eu sunt foarte inimioasă, așa îmi este firea, și aș face foarte multe lucruri deodată și m-aș băga în 100 de mii de proiecte. Sunt extrem de pasionată de tot ceea ce fac și, prin firea mea, sunt foarte ambițioasă. (...) La un moment dat există și alegeri pe care trebuie să le facem și, bineînțeles, că cel mai important este Ianis, este familia mea”, a declarat Diana Matei, la Xtra Night Show.

Artista ar fi vrut să continue activitatea și din pasiune pentru zona artistică, însă timpul devenise o resursă tot mai greu de împărțit. În cele din urmă, familia a cântărit cel mai mult în decizia ei, mai ales în contextul în care programul de la MApN îi solicita tot mai multă energie. „Foarte greu renunți la relații și la oameni. Eu sunt un om fidel relațiilor și oamenilor, mi-e foarte greu să mă despart de oameni, de lucrurile pe care le fac, le construiesc, nu mă desprind foarte ușor de oameni și de situații. Dar, când o fac, nu iau hotărârea imediat, cântăresc foarte bine când iau o hotărâre”, a mai spus Diana Matei.


⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>> https://antenaplay.ro/live/antena-stars

facebook whatsapp twitter pinterest