O presupusă invitație la nunta lui Cristiano Ronaldo și a Georginei Rodríguez a alimentat, în ultimele zile, zvonul că cei doi s-ar căsători sâmbătă, 1 august 2026. Documentul prezentat într-o emisiune din Portugalia indica inclusiv o dată și un loc pentru ceremonie, însă informația nu a fost confirmată de cuplu.
articolul continua dupa recomandari
Mai mult, publicația ¡HOLA! susține că a verificat informația și că nunta nu va avea loc în acest weekend. Și presupusa locație indicată în unele articole, Quinta da Regaleira din Sintra, ar urma să rămână deschisă publicului, fapt care contrazice scenariul unei ceremonii private organizate acolo.
Speculațiile au fost intensificate de apariția recentă a celor doi în Mallorca. Cristiano Ronaldo și Georgina au fost fotografiați purtând inele mari, iar imaginile au fost interpretate drept un posibil indiciu că nunta se apropie. Cei doi se aflau însă în vacanță alături de familie, fără ca pregătirile unei ceremonii să fie confirmate.
Cristiano Ronaldo și Georgina Rodríguez s-au logodit în august 2025, după o relație începută în 2016. Fotbalistul a spus anterior că intenționează să se căsătorească și că decizia sa are legătură cu sentimentele pentru Georgina, nu doar cu faptul că aceasta este mama copiilor săi.
„O să mă căsătoresc cu ea pentru că cred că este momentul potrivit. Nu doar pentru că este mama copiilor mei, ci pentru că este persoana pe care o iubesc cel mai mult”, a spus Cristiano Ronaldo.
Până acum, Cristiano Ronaldo și Georgina Rodríguez nu au făcut publică data nunții. Cert este doar că sunt logodiți, în timp ce ceremonia anunțată pentru 1 august rămâne un zvon infirmat de informațiile apărute ulterior.
⏩ Vezi toate emisiunile Antena Stars, online, pe AntenaPlay >>>
https://antenaplay.ro/live/antena-stars
















